Berlin Gece Hayatı

Bu hafta sizlerle Berlin’de gittiğim bir kaç mekandan bahsetmek istiyorum!

Eğer yakında yolunuz Berlin’e düşecekse bu mekanlara göz atmanızda fayda var!

://about blank

Berghain’a giremeyenler için ikinci bir seçenek sunan cool mekan

Bir Berghain kadar olmasa da burada da kapıda çok az sorun yaşabilirsiniz. Ama şansınız yaver gitti ve içeri alındıysanız sizi mükemmel farklı bir gece bekliyor diyebilirim. Diğer underground mekanlara kıyasla burası daha az turistik bir yer… Berlin’de gideceğiniz çoğu mekan gibi burada da şık bir iç mekan beklentisine girmeyin. Ama iç mekanın dağınıklığı ve bir nevi kirliliği size Berlin’de olduğunuzu anımsatacaktır.

İçinde birden fazla oda bulunmakta-bu da birden fazla müzik demek. Elektronik müziğe doyacağınız bir geceye hazırlıklı olun.

Burada karşılaşacağınız herkesin sadece iyi bir müzik ve eğlence için orada bulunduğunu söyleyebilirim. O yüzden aklınızda bulunan tüm her şeyi kapıda bırakıp kendinizi about blank’in son ses müziğine bırakın.

HANGİ GÜNLER?

Kapı açılış saatleri her zaman değişebiliyor ama Cuma Cumartesi hep açık!

İLETİŞİM

http://www.aboutparty.net

LOKASYON

Markgrafendamm 24- Berlin

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

https://www.residentadvisor.net/club.aspx?id=28354


Berghain/Panorama Bar

Eğer burada değilse, nerede müziği iliklerinize kadar hissedeceksiniz? Kapısından girilip girilememesi ile ün saran bu mekan size ‘Vücudum bu kadar enerjiye sahip miymiş?’ sorusunu sorduracak yegane yerlerden biri! Gece kapısından girdiğiniz bu mekandan sonraki gün öğlen ışıklarında çıkmanız mümkün. Burası dünyanın en iyi ses sistemlerinden birine sahip bir yer. Hem olduğunuz yerin bilincinde olabileceğiniz bir gerçeklikte, hem de sizi dünyevi her derdinizden uzaklaştırabilecek bir hayal aleminde gibi hissedeceksiniz.

Kapıdan alınmaması ile meşhur bu yere girdiğinizde kapıda çektiğiniz tüm heyecana değdiğini göreceksiniz.

Hatta kapıdan alınmaması ile o kadar ünlü olmuştur ki, bu konu ile ilgili internet oyunları bile var.

Buraya girmeniz için kıyafet çok önemli. Peki ne giymelisiniz? Düşündüğünüz havalı görünümü hemen unutun. Buraya girmek için tam bir evsiz gibi giyinmenizi önerenler bile var!

En büyük önerilerden biri siyah giyinmeniz… Diğeri ise temiz görünümdense dağınık hatta kirli spor ayakkabı giymenizi bile önerenler var.

https://www.refinery29.com/berghain-berlin-street-style-pictures#slide-1

SAATLER

Cuma gece yarısı girip Pazar öğlen çıkabilirsiniz!

İLETİŞİM

http://www.berghain.de

LOKASYON

Am Wriezener Bahnhof Berlin, Almanya

Bir lokal gibi eğlenmek istiyorsanız Berlin’de gelebileceğiniz en iyi mekanlardan!


Heidegluhen

Bir lokal gibi eğlenmek istiyorsanız Berlin’de gelebileceğiniz en iyi mekanlardan! Eğer burayı birinden duymadıysanız lokasyonunu bulmak fazlasıyla zor olacaktır. Buraya gitmeniz için nereye bakmanız gerektiğini çok iyi bilmeniz gerekiyor. Burada da kapıda ufak sorularla karşılaşabilirsiniz. Diğer mekanlarda olduğu gibi öncelikle gittiğiniz yerin adını bildiğinizden emin olun, ikinci olarak da o gün orada özel bir DJ çalıyorsa onun adını bilin. Bu ikisi inanın kapıdan girmenizde ufak da olsa yardımcı olacaktır!

Diğer mekanlarla karşılaştırınca iç mekan olarak burası favorilerimden diyebilirim!

Tam bir turist gibi takılmak için.


CHALET

Burası diğerlerine göre biraz daha turistik bir mekan olarak geçiyor. Ama buraya gelmenizin de diğerleri kadar değişik bir deneyim olduğuna söz verebilirim.

Hafta içleri bile bir etkinlik olan bu mekan, iç dizaynı açısından fazlasıyla başarılı.

Berlin’de denk gelebileceğiniz çoğu mekan gibi burada da kaliteli bir ses sistemi var. Elektronik ve tekno müziğe doyacaksınız!

Chalet, diğer mekanlara göre daha temiz bir mekan. Burası da underground bir yer olması ile ünlü olsa da iç dizaynı biraz daha özenilmiş gibi. Bu, turistik olmasından kaynaklanıyor olabilir.