Münih Gece Hayatı

Beer Hall’lar

Augustiner Bräustuben

Adres: Landsberger Str. 19, 80339 Münih, Almanya

Augustiner Bira fabrikasının içinde yer alan bu bira salonu, size geleneksel biralarını tattırmak için sizi bekliyor. Diğer yerel bira hall’lara göre daha az turistik bir yer. Daha az turistik olması avantajınıza! Burada tam olarak bir lokal gibi yiyip, içebilirsiniz!

Hofbräuhaus

Adres: Platzl 9, 80331 Münih, Almanya

Münih’i ziyaret eden herkes, burayı kutsal bir yermişcesine mutlaka ziyaret eder. Çoğu turların, içinde bile burayı gezdirmek, göstermek bulunmakta… Burası adeta tarihi bir kilise edasında, turistlerle dolup taşan bir bira içme yeri. Hemen yerinizi uzun ahşap masalardan birinde alın ve kendinizi Münih’in en kalabalık, en uğultulu yerlerinden birine bırakın.

Pub’lar

Alter Simpl

Adres: Türkenstraße 57, 80799 Münih, Almanya

Bir kitap sayfasından fırlamış pub’da zamanında Thomas Mann ve Hermann Hesse takılırmış. Yazarların uğrak yeri olmasından mı, yoksa iç-dış dekorasyonundan mı bilinmez, burası gerçekten bir kitapta hayal edebileceğiniz histe.

 

Braunauer Hof

Adres: Frauenstraße 42, 80469 Münih, Almanya

Near the Isartor, drinkers can choose between the traditional Bavarian interior or the beer garden out the back that enjoys a surprisingly tranquil setting despite its city-centre location. Most come for the Paulane…

Kulüpler

Harry Klein

Adres: Sonnenstraße 8, 80331 Münih, Almanya

Dünya üzerindeki en iyi elektronik müzik çalan kulüplerinin bulunduğu Sonnenstrasse üzerinde bulunan bu kulüp, Münih gezinizin bir gecesinde mutlaka gitmeniz gereken yerlerden. Sadece dünyadaki en iyi elektronik müzik dj’lerini dinlemekle kalmayacak, ona eşlik eden görsellerin de etkisinde kalacağınızı söylemeliyim. Canlı video görüntüleri ile bir sanat galerisini aratmayan gecelerinden birini mutlaka görmenizi tavsiye ederim!

Kultfabrik

Adres: Grafingerstrasse 6, Münih, Almanya

Zamanında eski bir fabrika olan bu alanda birden fazla müzik dinleyebileceğiniz, yemek yiyebileceğiniz yerler bulunmakta. Spontane bir akşam geçirmek isterseniz Kultfabirk’e gitmenizi tavsiye ederim.